Tani kredyt gotówkowy

Tani kredyt gotówkowy? Pożyczka gotówkowa? Tak szybko nie znajdziemy, nie jest to trudne, ale konieczne jest poświęcenie na to trochę czasu. Najnowsze Oferty Kredytów Gotówkowych.

Jeżeli spojrzymy wyłącznie na oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego, to oferty są niezwykle atrakcyjne i bardzo tanie. Maksymalne oprocentowanie kredytów konsumenckich nie może obecnie przekroczyć 10 proc. i jeżeli spojrzymy na oferty banków, to tak jest faktycznie. Reklamy biją po oczach. Nic tylko brać:

„Nawet do 15 000 zł z oprocentowaniem tylko 5,99%”

tani kredyt gotówkowy 1

tani kredyt gotowkowy

tanie kredyty gotówkowe

tani kredyt gotówkowy porównanie

Źródło: google.pl

Faktycznie wydaje się to tanio, bo z pewnością są osoby, które jeszcze kilka lat temu zaciągnęły kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym na 16 proc,, a nawet i 25 proc. w skali roku. (W takim przypadku najlepiej jest zamienić drogi kredyt gotówkowy na tańszy i obniżyć ratę kredytową, korzystając z kredytu lu pożyczki konsolidacyjnej. Aby dowiedzieć się czy jest to dla nas opłacalne, należy sprawdzić KREDYTY KONSOLIDACYJNE i skontaktować się z wybranym bankiem.)

To dlaczego, jeżeli jest tak tanio, to narzekamy, że wychodzi… drogo?

Bank musi zrekompensować sobie niskie stopy procentowe, a tym samym zwiększyć swój zarobek, w inny sposób. Można przecież dołożyć wysoką prowizję lub ubezpieczenie kredytu.

Na szczęście banki są zobowiązane do podawania kosztów całkowitych kredytów (nie tylko gotówkowych) oraz ich RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

 

Rzeczywiście tani kredyt gotówkowy

Oprocentowanie nominalne kredytu lub pożyczki gotówkowej może wynieść nawet 0.5%, ale i tak okaże się, że jest to drogi kredyt. Wysoka prowizja za udzielenie kredytu lub pożyczki, przy niskim oprocentowaniu nominalnym oraz przy krótkim okresie spłaty, powoduje, że kredyt taki będzie drogi.

Przy krótkim okresie spłaty kredytu, to prowizja, a nie oprocentowanie decyduje o tym, czy jest to tani kredyt gotówkowy czy drogi.

Na cenę kredytu dodatkowo wpływa ubezpieczenie, jeżeli z niego skorzystamy oraz dodatkowe opłaty.

Generalnie można zauważyć taką zasadę, że jeżeli jest niskie oprocentowanie, to są wysokie pozostałe opłaty, i odwrotnie, maksymalnie wysokie oprocentowanie nominalne, niskie opłaty (np. karty kredytowe). Te zasady nie obowiązują w przypadku pożyczek gotówkowych pozabankowych, gdzie maksymalizuj się zyski.

Banki MUSI poinformować Ciebie o rzeczywistych kosztach kredytu

Na szczęście banki zgodnie z prawem muszą podać informację o kosztach kredytu: całkowitym koszcie kredytowania oraz RRSO przy zadanych parametrach kredytu.

Dlatego nie korzystamy z reklam, aby stwierdzić czy jest to tani czy drogi kredyt, ale należy skontaktować się z danym bankiem i u źródła poznać szczegóły, jakie są prawdziwe koszty kredytu.

Pamiętaj! Symulatory rat kredytowych, nawet na stronach banków, to TYLKO… symulatory. Prawdziwe parametry kredytu gotówkowego poznamy wówczas, kiedy skontaktujemy się z bankiem a ten oszacuje naszą zdolność kredytową. I to jeszcze nie do końca jest prawda! Bowiem OSTATECZNE warunki kredytowania poznamy dopiero po złożeniu wniosku kredytowego. Pewnie nie będą się one różniły od poprzedniej wersji, ale mimo to warto o tym pamiętać.

 

Porównanie kredytów gotówkowych kluczem do wybrania korzystnego kredytu

I to właśnie RRSO oraz całkowity koszt kredytu (CKK) pozwala porównać kredyty gotówkowe i wybrać opcję bardziej korzystną. Oba czynniki prowadzono właśnie po to, aby ułatwić nam sprawdzenie kosztu kredytu (nie tylko kredytu gotówkowego) i porównanie wielu ofert w bankach. W formularzu informacyjnym znajdą się wszystkie potrzebne informacje ułatwiające porównanie kredytów i jednocześnie mają taką samą formę.

Ogólnie można napisać, że im mniejsze RRSO, tym kredyt jest tańszy. Podobnie jest z całkowitym kosztem kredytów.

Całkowity koszt kredytu – suma wszystkich kosztów kredytu (odsetki, prowizja, ubezpieczenie, koszty administracyjne, itd.).

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – faktyczny koszt kredytu w ujęciu rocznym. Jest to procentowe wyrażenie kosztów całkowitych, zatem uwzględnia koszty całkowite z uwzględnieniem czasu, w którym ten koszt ponosimy.


Kredyty Porównanie » Tani kredyt gotówkowy