Symulator kredytu w banku. Porównanie rat

Symulator kredytu w banku, to nic innego, jak wyliczenia szacunkowych rat kredytowych przy zadanych parametrach kredytu.

symulator kredytu w banku porównanie ratBardzo często symulator kredytu nazywany jest kalkulatorem, wyszukiwarką lub porównywarką kredytową.

Niezależnie jak nazywa się narzędzie finansowe, służy ono przede wszystkim do wyszukiwania banków, zapoznania się z ofertami kredytowymi i ich podstawowymi parametrami oraz do symulacji rat kredytowych. Podkreślimy to jeszcze raz: do symulacji rat, a nie do ich dokładnego wyliczenia.

Do najczęściej spotykanych, a tym samym i najbardziej popularnym symulatorem jest:

SYMULATOR KREDYTU MIESZKANIOWEGO (symulator kredytu hipotecznego)

oraz

SYMULATOR KREDYTU GOTÓWKOWEGO

Symulator kredytu bankowego

Symulacja kredytu bankowego, a właściwie rat kredytowych, można dokonać w serwisie. Założenie jest bardzo proste: oszacować wysokość raty kredytowej. Należy wpisać wysokość kredytu oraz podać okres kredytowania. Można jeszcze zaznaczyć kilka innych parametrów szukania, ale te dwa w zupełności wystarczą, aby sprawdzić ile (mniej więcej) wyniesie rata kredytowa.

W przypadku kredytów gotówkowych okres kredytowania podajemy w miesiącach, a w przypadku kredytów hipotecznych w latach.

Dlaczego jest to tylko symulator kredytu, a nie Kalkulator Dokładnych Rat Kredytowych? Dokładne raty może wyliczyć wyłącznie bank.

Wysokość raty zależy nie tylko od wysokości i okresu kredytowania, ale także od oceny scoringowej klienta. Im więcej punków scoringwych zdobędzie klient, tym lepsza i korzystniejsza oferta.

Symulacja kredytu i co dalej

Jeżeli już już mamy przygotowaną listę banków z symulatora, to należy teraz już tylko wybrać te, z którymi skontaktujemy się w sprawie kredytu.

Sam proces ubiegania się o kredyt gotówkowy, wbrew upowszechnionym opiniom, nie jest wcale długi czy skomplikowany. Banki wymagają dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach.

Dowód osobisty oczywiście potwierdzi naszą tożsamość, wiek czy narodowość. Obcokrajowcy muszą mieć ze sobą paszport oraz kartę pobytu.

Zaświadczenie o dochodach jest również potrzebne do wypełnienia wniosku kredytowego. Należy bowiem podać informacje na temat uzyskiwanych zarobków i rodzaju umowy o pracę. We wniosku należy podać oczywiście również kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz czas, w którym zamierzamy kredyt spłacić.

Jeżeli wszystkie dokumenty są dostarczone, wniosek poprawnie wypełniony, to bank ostatecznie weryfikuje zdolność kredytową klienta (pierwsza była podczas rozmowy telefonicznej) i sprawdza wiarygodność kredytową.


Powrót do strony głównej kredytporownanie.pl