Porównywarka kredytów

Porównywarka kredytów to narzędzie finansowe, pozwalające szybko wyszukać bank, w którym można złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę. Pozwala na zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat konkretnego produktu. Najczęściej spotykane porównywarki kredytów dotyczą kredytów gotówkowych i mieszkaniowych.

Porównywarka kredytówBardzo często porównywarka kredytów nazywana jest kalkulatorem kredytów lub wyszukiwarką kredytów. Wystarczy wpisać bowiem podstawowe parametry kredytu, takie jak jego wysokość i okres kredytowania, aby otrzymać listę banków, z którymi można skontaktować się w sprawie kredytu.

Korzystając z porównywarek kredytów bankowych, musimy jednak pamiętać o tym, że ich zadaniem jest przede wszystkim prezentacja banków i propozycji kredytowych, a nie porównanie kredytów i utworzenie rankingu.

 

Porównywarka kredytów nie jest

1. Porównywarka kredytów nie wskazuje gdzie jest najtańszy kredyt lub pożyczka. Nie jest to zatem ranking kredytów gotówkowych lub hipotecznych. Warunki kredytowe, jakie uzyskamy w danym banku zależą od oceny scoringowej uzyskanej w banku. Na taką ocenę wpływa nasza zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Tym samym porównywarka kredytów nie jest również kalkulatorem kredytów.

2. Zgodnie z powyższym punktem, porównywarka kredytów nie może wyliczyć dokładnych rat kredytowych. Niezależenie z jakiego kalkulatora kredytowego korzystamy, czy to na stronie finansowej czy na stronie banku, takie kalkulatory wyłącznie szacują wysokość rat kredytowych, a nie wyliczają ich dokładne wartości. Dopiero po zbadaniu zdolności kredytowej i sprawdzeniu wiarygodności kredytowej, bank może przedstawić nam ofertę i wyliczyć wysokość raty kredytowej.

3. Korzystając z porównywarki kredytów można stworzyć ranking kredytów gotówkowych lub mieszkaniowych, ale sama porównywarka nie jest takim rankingiem. Jeżeli szukamy np. kredyt gotówkowy na 15000 zł na 7 lat, to wyselekcjonowaniu 3 banków i sprawdzeniu ich kosztów całkowitych, możemy określić, który ma bank ma lepszą ofertę i utworzyć swój własny ranking. Natomiast zestawienie ofert w porównywarce na podstawie szacunkowych wyliczeń rat nie jest takim rankingiem.

 

Plusy porównywarki kredytów

Jeżeli już wiemy czym nie jest porównywarka kredytów, to tym łatwiej jest określić jakie zadanie spełnia to narzędzie finansowe.

1) Lista banków i propozycji kredytowych. Z pewnością ułatwia zapoznanie się z najnowszą ofertą kredytową banków. Jest to lista banków, w których możemy ubiegać się o kredyt. Nie jest to oczywiście pełna lista, ponieważ z reguły nie przekracza ona 10 banków, a których na rynku jest znacznie więcej. Pozwala to jednak zapoznać się z podstawową informacją na temat kredytu i ułatwia skontaktowanie się z wybranym podmiotem.

2) Wyszukanie kredytów promocyjnych. Są to zazwyczaj propozycje krótkoterminowe sezonowe. Może to być kredyt na PIT, kredyt gotówkowy z RRSO 0%, kredyt wakacyjny, itp. Porównywarka kredytów pozwala zatem sprawdzić czy w ofercie banków znajduje się taki kredyt.

3) Oszacowanie raty kredytowej. To jeden z ważniejszych elementów porównywarek: oszacowanie raty kredytowej. Ułatwia sprawdzenie czy rata kredytowa przy konkretnych założeniach kredytowych nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Możemy dowolnie sprawdzać wysokość raty kredytowej, od 3 miesięcy do nawet i 120 miesięcy w przypadku kredytów gotówkowych, i od 5 lat do 30 lat w przypadku kredytów hipotecznych.

4) Szybki kontakt z bankiem w sprawie kredytu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na konkretny bank lub chcemy dowiedzieć się szczegółów na temat kredytu, to wystarczy wypełnić i wysłać online krótki formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku do nas przedzwoni i po sprawdzeniu naszej wstępnej zdolności kredytowej uzyskamy informacje na temat kredytu.

 

Artykuł opracowany przez portal Porównywarka Banków – porównanie kont bankowych, kredytów i pożyczek bankowych.


Kredyty Porównanie » Porównywarka kredytów