Kredyt gotówkowy dla mistrza?

Jaki bank reklamuje się Mistrzowskim kredytem gotówkowym? To Santander Consumer Bank. I od razu warto jest przyznać, że jest to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert kredytowych dotyczących kredytów gotówkowych.

 

Jakie są są plusy i minusy przedstawionej oferty?

Zacznijmy od… minusów.

1) Mała wysokość maksymalnej kwoty kredytu dla nowych klientów: 35 000 zł, dla obecnych 50000 zł. Jeżeli szukamy większego kredytu, to lepiej się zainteresować pożyczką gotówkową przez internet w Alior Bank.

Jeszcze mniejsza jest maksymalna kwota kredytu z jakiej można skorzystać przez internet: 25000 zł dla obecnych klientów i 15000 zł dla nowych klientów.

2) Wysoki próg minimalnych dochodów. Aby uzyskać Mistrzowski Kredyt Gotówkowy dochody nie powinny być mniejsze niż 2500 zł.

Plusy Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

1) Atrakcyjne oprocentowanie nominalne. Dla obecnych klientów banku oprocentowanie od 4,99%, a dla nowych klientów oprocentowanie od 3,99%. (z przykładem reprezentatywnym dla wartości oprocentowania można zapoznać się poniżej wpisu).

2) Gwarancja stałego oprocentowania, co oznacza, że wysokość oprocentowania nominalnego (a tym samym wysokość raty) nie wzrośnie w trakcie spłaty kredytu.

Uwaga.Gwarancja stałego oprocentowania„, to… trik marketingowy, aby zwrócić uwagę na słowo „gwarancja” i podkreślić bezpieczeństwo kredytobiorcy i wzmocnić zaufanie do banku.

Gwarancja” nie jest potrzebna przy stałym oprocentowaniu, bowiem oznacza to jednoznacznie, że oprocentowanie będzie takie same przez cały okres okres kredytowania, niezależnie od zmiany stóp procentowych. Zmiana oprocentowania w umowie ze stałego na zmienne, możliwe byłoby wyłącznie po podpisaniu aneksu do umowy, i pod warunkiem, że obie strony wyraziłyby na to zgodę.

3) Można samodzielnie wybrać dzień spłaty raty. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pomaga ustalić płatność raty np. dzień po otrzymaniu wynagrodzenia na konto. Będziemy mieli wówczas pewność, że pieniądze na uregulowanie kredytu będą na koncie.

 

Kredyt gotówkowy wniosek przez internet

Jest to kolejny bank, który umożliwia wnioskowanie o kredyt gotówkowy przez internet. Na stronie opisywaliśmy już kilka innych produktów kredytowych online, m.in. pożyczkę gotówkową przez internet w Alior Bank.

W przypadku Santander Consumer Bank, o kredyt gotówkowy można również wnioskować w oddziale banku.

W przypadku wniosku przez internet, wypełniamy formularz kontaktowy, bank oddzwania i po sprawdzeniu wstępnej zdolności kredytowej przedstawia warunki propozycji.

Kontakt z bankiem w sprawie kredytu:

kredyt gotówkowy dla mistrza wniosek

 

Jeżeli zdecydujmy się na kredyt gotówkowy i mamy pozytywną decyzję kredytową, to do wyboru mamy dwie możliwości dostarczenia dokumentów:

  • logowanie się do aplikacji. Akceptujemy warunki umowy i wykonujemy przelew zwrotny potwierdzający tożsamość lub
  • bezpłatne zamówienie kuriera, który dostarczy dokumenty do domu.

 

Kredyt gotówkowy dokumenty i zaświadczenia

W przypadku obywateli polskich wymaganym dokumentem w Santander Consumer Bank jest dowód osobisty. Poza tym będzie oczywiście potrzebne zaświadczenie o dochodach. Najlepiej skontaktować się z bankiem, który dokładnie wyjaśni jakie dokumenty o dochodzie w naszej konkretnej sytuacji powinniśmy przygotować.

Dodatkowe usługi, jakie bank oferuje w ramach Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego:

  • możliwość skorzystania z oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie,
  • w ramach Pakietu „Pomoc na zawołanie” możliwość skorzystania z codziennego szybkiego oraz profesjonalnego wsparcia medycznego i technicznego.

Pakiet Usług Bankowych (w zależności od wybranej opcji):

  1. Bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej (wystawienie opinii bankowej, zaświadczenia, kopie dokumentów, wysyłka dodatkowych blankietów wpłat zgodnych z polską normą).
  2. Przypomnienia SMS (data i wysokość najbliższej raty, potwierdzenie wpłaty na umowę oraz jej spłatę).
  3. Wydruk raz na 12 miesięcy Raportu BIK Pass Plus. Raport zawiera kwoty kredytów, wysokości spłacanych rat oraz ocenę punktową historii kredytowej (zobacz, jak wygląda przykładowy raport).

Czy któryś z powyższych pakietów będzie przydatny zależy od naszej indywidualnej oceny.

Przykłady reprezentatywne kredytów gotówkowych z oprocentowaniem 3.99% i 5.99%

mistrzowski kredyt gotówkowy przykład reprezentatywny

Źródło: www.santanderconsumer.pl

 

Ranking kredytów gotówkowych

Na koniec uwagą dotycząca rankingu,  którym podpiera się bank przedstawiając kredyt gotówkowy. „Propozycja kredytu gotówkowego z oprocentowaniem 3,99% z oferty Mistrzowski Kredyt Gotówkowy zajęła 1. miejsce w rankingu comperia.pl z dnia 13.03.2018 r., dostępnym na stronie www.comperia.pl.” Owszem kredyt gotówkowy 35000 zł na 5 lat może być faktycznie jedną z lepszych propozycji kredytowych dla konsumenta na rynku, ale… Nie jest to argument, który powinien przesądzać o wyborze tej propozycji z kilku powodów.

Przede wszystkim, każdy ranking jest tworzony przy konkretnych założeniach i niejednokrotnie można utworzyć w ten sposób ranking kredytów gotówkowych, aby konkretny bank znalazł się na miejscu pierwszym. Ponadto kredyt gotówkowy 35000 zł na 5 lat to z niewielki ułamek ze wszystkich udzielonych kredytów, a mediana wartości przyznawanego kredytu jest niższa niż 10000 zł (50% kredytów zostało udzielonych w wysokości nie przekraczającej 10 tys. zł).

Pamiętajmy również, że ostateczna decyzja o warunkach i przyznaniu kredytu zależy od INDYWIDUALNEJ oceny przez bank aktualnej sytuacji klienta. Dlatego jedne klient może uzyskać lepsze warunki kredytowania niż inny przy kredycie o takich samych parametrach.

Kredyt gotówkowy dla mistrza” – z cyklu Oferty Kredytów Gotówkowych w Bankach.

Przedstawione powyżej informacje nie są ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.


Kredyty Porównanie » Kredyt gotówkowy dla mistrza?