Gdzie dostanę najtańszy kredyt gotówkowy w banku

Gdzie dostanę najtańszy kredyt gotówkowy w banku? Na pytanie dotyczące najtańszych kredytów gotówkowych po prostu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czy kredyt dla Ciebie będzie drogi lub tańszy, zależy od wielu czynników. Chociażby od Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej, od tego czy korzystasz z oferty „Twojego” banku czy z innego.

Gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy w 2017 roku? Inna odpowiedź będzie w styczniu, inna w lipcu, a jeszcze inna w grudniu 2017 r. Oferty kredytowe atrakcyjne na początku roku są mniej atrakcyjne na koniec roku lub zostały wycofane całkowicie. Czy ktoś mógłby spodziewać się na początku roku, że pojawi się atrakcyjna oferta kredytu gotówkowego przez internet w InBank? Pożyczka gotówkowa w banku, w 100% przez internet? A do tego zwycięzca w trzech rankingach kredytowych?!

Bardzo często zadajemy pytania o najtańszy kredyt gotówkowy na licznych forach kredytowych, prosząc o rady w wyborze banku. Pytanie zasadnicze brzmi: czy znajdziemy tam obiektywne odpowiedzi na nasze pytania? Czy osoba, która jest zadowolona z kredytu gotówkowego, to na pewno klient banku czy „podstawiona” z działu marketingu?

No to może w takim razie wpiszmy do wyszukiwarki „gdzie najtańszy kredyt gotówkowy kalkulator„, być może taki kalkulator nam pomoże wybrać bank. I co otrzymujemy? Różne wyniki, różne banki, różne oferty…

Gdzie dostanę najtańszy kredyt gotówkowy w banku 25 tys zł na 5 lat

Przykład? Kredyt gotówkowy 25 000 zł 5 lat:

Porównywarka kredytów gotówkowych nr 1

Źródło: Porównywarka kredytów gotówkowych nr 1

Na pierwszym miejscu Santander Consumer Bank z ratą oszacowaną na 505,41 zł, a na kolejnych miejscach iGotówkowa w BGŻ BNP Paribas oraz DB kredyt gotówkowy.

Porównywarka kredytów gotówkowych nr 2

Źródło: Porównywarka kredytów gotówkowych nr 2

Na pierwszym miejscu, podobnie jak w porównywarce kredytów nr 1, Santander Consumer Bank z taką samą ratą, a na kolejnych miejscach: Volkswagen Financial Services, Pożyczka gotówkowa w ING Bank (z konsolidacją) oraz Pożyczka Dwuosobowa w Alior Bank.

gdzie dostanę najtańszy kredyt gotówkowy w banku

Źródło: Porównywarka kredytów gotówkowych nr 3

Na pierwszym miejscu EuroBank z ratą w wysokości 484, 50 zł, a na kolejnych miejscach kredyt gotówkowy w BGŻ BNP Paribas 501,40 zł oraz iGotówka w tym samym banku.

Czy oznacza to, że takie porównywarki kredytowe, kolokwialnie pisząc, są „do bani”? Nie, skądże. Inne są po prostu algorytmy służące do prezentowania ofert w porównywarkach. Niemniej jednak, pomagają zapoznać się z ofertami banków, sprawdzić kredyty i oszacować raty kredytowe. To również szybki kontakt z bankiem oraz źródło dodatkowej informacji o kredycie.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy w banku i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy patrzeć na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. Im będzie mniejszy koszt całkowity, to kredyt będzie tańszy. Może bowiem być np. oprocentowanie na niskim poziomie, ale prowizja będzie wysoka. I ostatecznie kredyt będzie drogi. A warto jest przepłacać, jeżeli w innym banku pożyczymy taniej?